środa, 23 lipca 2014, 19:03

Aktualności BIAŁA KSIĘGA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
wtorek, 04 czerwca 2013 14:01

BIAŁA KSIĘGA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

Zachęcamy do zapoznania się z Białą Księgą Bezpieczeństwa Narodowego RP, którą opublikowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego RP to efekt ponad dwuletniej pracy zespołu ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa. Jest to pionierskie opracowanie poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu państwa, w którym został przedstawiony system bezpieczeństwa narodowego z ukazaniem zależności i wzajemnych relacji między jego poszczególnymi elementami.

Biała Księga powstała na podstawie rezultatów prac Komisji Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego, przeprowadzonego z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Ma przyczynić się do upowszechnienia wiedzy oraz kształtowania świadomości społecznej o bezpieczeństwie Polski i Polaków.

Dokument adresowany jest do wszystkich obywateli, w tym pracowników struktur państwowych, organizacji publicznych i niepublicznych, uczniów, studentów, nauczycieli, ekspertów, publicystów, polityków.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poświęciło Księdze specjalną stronę internetową: www.spbn.gov.pl, do odwiedzenia której zaprasza zainteresowanych.

Biała Księga (ebook)

Pismo Szefa BBN